کد خبر: 803185 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی گفت: گذر از دوران اوج مصرف در تابستان امسال با مدیریت مطلوب شرکت برق تبریز و همراهی مردم ممکن شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شرکت توزیع برق تبریز با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: هر چند در حال حاضر فعالیت های توسعه ای با توجه به تشدید تحریم ها کاری دشوار است اما مردم و مسئولان ما در 40 سال گذشته کارآزموده شده و راهکارهای لازم را برای برون رفت از این شرایط فرا گرفته اند.

وی ادامه داد: روند توسعه ای کشور برخلاف توهمات استکبار و در راس آنها آمریکا، همچنان ادامه دارد و با وجود تمام دشواری ها در تامین هزینه های چنین فعالیت هایی، مردم و مسئولان با عزم راسخ به مسیر خود ادامه می دهند .

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: اگر امروز در عرصه خودکفایی قدم های رو به جلو برمی‌داریم، بدلیل کار آزمودگی کشور در دوران دفاع مقدس است و اکنون برخلاف گذشته که تلاش برای واردات تجهیزات مورد نیاز بود، به دنبال تولید و قطع وابستگی هستیم.

وی با اشاره به مدیریت مطلوب شرکت توزیع برق تبریز در بازه اوج مصرف تابستانی خاطر نشان کرد: دنیای امروز، دنیای مدیریت مصرف است و برخلاف گذشته که مصرف انرژی شاخص توسعه یافتگی محسوب می شد، اکنون مدیریت مصرف ملاک اصلی برای تعیین میزان توسعه جوامع محسوب می شود و بر همین اساس باید اصلاح الگوی مصرف با اجرای سیاست های تشویقی در دستور کار شرکت های توزیع برق قرار گیرد.

پورمحمدی با تاکید بر لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی در پروژه ها و طرح های صنعت برق استان گفت: بالابودن تعداد روزهای آفتابی و نیز موقعیت جغراقیایی تبریز و مناطق همجوار از لحاظ برخورداری از زمین های مسطح قابلیت مهمی برای سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های نو مانند انرژی خورشیدی است و می توان از این فرصت ها برای برداشتن قدم های جدی در بخش انرژی‌های پاک استفاده کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در بازار تبریز گفت: این حادثه نشان داد که باید هم موضوع نوسازی شبکه های توزیع آب و برق و هم توجه به زیباسازی این اماکن مورد توجه جدی قرار گیرد.

گفتنی است در مراسم افتتاح 111 پروژه عمرانی شرکت توزیع برق تبریز بمناسبت گرامیداشت هفته دولت، 87 پروژه با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال در تبریز، 14 پروژه در آذرشهر با 18 میلیارد ریال و 9 پروژه با مجموع اعتبار 13 میلیارد ریال در اسکو و بصورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

آذربایجان شرقی انرژی برق زمین انرژی های پاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر