کد خبر: 802064 A

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی ضمن اعلام مخالفت خود با استیضاح وزیر صنعت، گفت: سعی می‌کنیم مانع استیضاح رحمانی شویم و یا حداقل کاری کنیم که استیضاح رأی نیاورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمد وحدتی هلان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان دراین باره افزود : نمایندگان درباره عملکرد وزیر صنعت اختلاف نظر دارند اما بنده شخصاً موافق استیضاح رحمانی نیستم چراکه تنها فرد آذربایجانی حاضر در هیئت دولت اوست و ما باید حتماً در کابینه‌ نفر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حوزه صنعت و معدن مافیای خود را دارد و انتظار داریم رضا رحمانی مقابل آنان بایستد و در بخش خودروسازی با اعمال تغییرات اساسی منجر به شفافیت مسایل رخ داده در سایپا و ایران خودرو شود.

نماینده بستان‌آباد در پاسخ به پرسش  خبرنگاری مبنی بر اعلام موضع درباره بازداشت ۲ تن از نمایندگان مجلس به علت اخلال در بازار خودرو و انتقاد سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از این اقدام قوه قضائیه، ابراز داشت: نمایندگان از حق مصونیت برخوردارند و اصولاً باید برخورد با آنان در صورت تخطئی از قوانین بایستی با هماهنگی هیئت رئیسه صورت گیرد.

وی افزود: گویا بازداشت دو تن از نمایندگان مجلس بدون اطلاع هیئت رئیسه انجام شده اما با این حال نمایندگان مجلس نیز ممکن الخطا هستند و به اتهامات آنان در هر جایگاهی باید رسیدگی شود تا در صورت اثبات تخلف مطابق قوانین محاکمه شوند.

آذربایجان شرقی استیضاح صنعت استیضاح وزیر صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر