کد خبر: 801471 A

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریزخبر داد؛

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریز گفت: طرح زوج و فرد خودروها از ساعت 10صبح الی 2/5 بعد‌از‌ظهر و عصر‌ها از ساعت17 الی 20 در محدوده مرکز شهر تبریز اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا، اصغر آدی‌بیگ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ایجاد طرح ترافیک در کلانشهر تبریز اظهار داشت:  این طرح از امروز (دوم شهریور) به صورت رسمی آغاز می شود در ابتدا تا 15 مهرماه به صورت ارشادی و فرهنگی صورت می‌گیرد ولی تخلفات نیز ثبت خواهد شد.

وی گفت:مسیرهای چایکنار به طرف خیابان دانشسرا، خاقانی، میدان ساعت،مصلای تبریز و شریعتی جنوبی، باغ فجرجزو مسیرهای تعیین شده در محدوده طرح ترافیک تبریز به شمار می‌روند. این طرح از ساعت 10صبح الی 2/5 بعد از‌ظهر و عصرها از ساعت17 الی 20 در مسیرهای یادشده اجرا خواهد شد.

آدی بیگ افزود:  هدف از آغاز این طرح در شهریور ماه، هماهنگی سرویس مدارس و سایر خدمات عمومی است که بتوانند با مشخص کردن مسیر خود بعد از آغاز مدارس دچار مشکل نشوند. این طرح به صورت آزمایشی قبل از عید نوروز اجرا شد و قابل قبول بود.

وی خاطرنشان کرد: محدوده بازار تبریز همیشه با مشکل ترافیک سنگین به خصوص در ساعات میانی روز روبه رو می‌شود بنابراین  این محدوده به عنوان پایلوت اصلی در نظر گرفته شده است. کاهش تردد در این مسیر کمک بزرگی به حل گره ترافیکی محدوده بازار تبریز می کند. اصناف و کسبه نیز می توانند قبل از ساعت 10 صبح وسائل نقلیه شخصی خود را جابجا کنند و در ساعات طرح ترافیک اجازه تررد در محدوده طرح ترافیک را ندارند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز  تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح، ایجاد مسیر مناسب برای مردم عادی و  گردشگران است که بتوانند به صورت آزاد با استفاده از حمل و نقل عمومی  در محدوده شهر تردد کنند.  در اثر محدودیت ترافیکی، فقط خودروهای شخصی اجازه ورود به محدوده طرح را ندارند و ناوگان حمل و نقل عمومی بدون محدودیت می توانند در محدوده تردد کنند.

زوج-فرد تبریز

ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرداری عید نوروز طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر