کد خبر: 801142 A

با هدف توسعه سلامت وایمنی ترافیک ؛

اولین کهورت جامع سلامت و ایمنی ترافیک در کشور های مدیترانه شرقی با حضور وزیر بهداشت، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس پلیس راه ناجا در تبریز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر بهداشت دیشب-جمعه 31 شهریور ماه-  در آستانه روز پزشک وارد تبریز شد که طی برنامه اول خود اولین کهورت جامع سلامت و ایمنی ترافیک در کشور های مدیترانه شرقی در تبریز را افتتاح کرد.

 کهورت، یک طرح پژوهشی و مداخله‌ای است و با توجه به پیشتازی و ماموریت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در توسعه دانش ترافیک و فراهم بودن زیرساخت‌ها از جمله کلینیک سلامت و ایمنی ترافیک این طرح در تبریز آغاز شده است.

در این طرح، سنجش های سطح خانوار، سلامت جسمانی و روانی، رفتار ترافیکی و سنجش های آزمایشگاه ترافیک در دو بخش پیش از حادثه و پس از حادثه با همکاری پلیس راهور مورد ارزیابی و مطالعه قرار می گیرد.

انسان، راه و وسیله نقلیه به عنوان مثلث اپیدمیولوژی در کهورت سلامت و ایمنی ترافیک در شهرستان های تبریز، شبستر، اسکو و جلفا ارزیابی می شوند.

متغیرهای مرتبط با تصادف و تروما، متغیرهای فردی و متغیرهای مراقبت سلامت و پیامدهای سلامتی، تصادف مجدد،  رفتارهای ایمنی پس از تصادف و ناتوانی و معلولیت از جمله گروه های مواجهه و پیامد این طرح پژوهشی است.

پلیس راه ترافیک سلامت مجلس شورای اسلامی وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر