کد خبر: 800001 A

حجه الاسلام آل هاشم:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت : اصلی‌ترین پیام واقعه غدیر، ابلاغ مقام حاکمیت جامعه اسلامی است؛ بدین مبنا که تنها امام معصوم برگزیده از جانب خدا، شایسته این جایگاه است و تنها فردی که شایسته این مقام بود و از طریق خداوند برگزیده شد، مولا علی(ع) بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم شامگاه دیروز در مسجد جامع شیشوان عجب شیر  با اشاره به اهمیت واقعه غدیرعنوان داشت: 18 ذیحجه روز عیدالله اکبر و عید محمد ختمی مرتبت است که اشرف الاعیاد شیعیان و مسلمانان جها به حساب می آید.

 وی ادامه داد: روزی که در آن مهمترین واقعه تاریخ اسلام و آخرین و مهمترین ماموریت پیامبر اسلام یعنی تعیین امام و ولی جامعه اسلامی توسط خاتم پیامبران در آن روز رقم خورد، که در حقیقت بیانگر هدف اصلی این موضوع  که همان مسئله ای است که از طرف خدا به پیامبر ابلاغ شد؛ یعنی اکمال دین اسلام و ابلاغ آخرین فرمان الهی به مسلمین!

امام جمعه تبریز ضمن اشاره به اهمیت وجود شارع و ولی در دین و جامعه اسلامی تأکید کرد: ائمه ما بر حقانیت حضرت علی(ع) تاکید داشتند که بگویند کمال دین تنها در بیان احکام الهی خلاصه نمی شود و این دین به شارع و حاکم و ولی نیاز دارد که هم این احکام الهی را به صورت صحیح بیان کند و هم مانع بدعت و تحریف در دین شود.

امام حسن در ماجرای مصالحه با معاویه، برای یادآوری حقانیت خود، ماجرای غدیر را شاهد می گیرد، امام حسین در موسم حج برای بنی عباس و آل معاویه واقعه غدیر را شاهد آورد. امام عسگری در پاسخ به سوال « من کنت مولاء، فهذا علی مولاء » یعنی چه ؟ فرمودند: این جمله علامتی برای حزب خدا، وحدت بین مؤمنین و مسله ولایت است.

آل هاشم مسئله ولایت فقیه را ثمره درخت شکوهمند انقلاب و نظام اسلامی معرفی  کرده و عنوان داشت: امروز برادران عزیز مسئله ولایت فقیه که ثمره درخت شکوهمند انقلاب، نظام اسلامی و اندیشه های متعالی امام خمینی است، پرچمدار آن مقام معظم رهبری بوده که در راستای تحقق ولایت عامه ائمه اطهار (ع) جامعه اسلامی را از تمام خطرات حفط کرده است.

او افزود: نقش مقام معظم رهبری به عنوان رهبر جامع اسلامی انکارناپذیر است و امروز علی رغم توطئه دشمنان علیه نطام و انقلاب، ما شاهدیم که چطور ما را هدایت می کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به افول آمریکا در منظقه و رهمنودهای مقام معظم رهبری در این باره خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند آمریکا در حال افول و تنزل است نگران نباشید؛ بعد از ساقط کردن پهباد مجهز آمریکایی توسط رزمندگان اسلام، همه می گفتند آمریکا حمله خواهد کرد، ولی دیدید که کاری از پیش نبرد. یا در جریان توقیف نفتکش ایرانی به رغم تمامی برنامه‌ریزی و توطئه دشمن و  علی رغم پیام آمریکا مبنی بر ممنوعیت حرکت آن به سوی ایران، به حول و قوه الهی در دادگاه جبل الطارق  نتوانستند کاری از پیش نبردند.

آل هاشم تأکید کرد: امروز ولایت فقیه، تداوم ولایت علی بن ابی طالب (ع) است که جامعه اسلامی ما را با رهنمودهای سازنده خویش، هدایت و رهبری می کند.

امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود با اشاره به سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی نیز اظهار داشت: آزاده‌های قهرمان که سالگرد ورود آنها به ایران اسلامی است و خانواده های آنها صبر و مشقت زیادی را تحمل کردند و برای ایران و نظام اسلامی آبرو خریدند، خداوند سربلندشان کند. مسئولان ما نباید در پیچ و خم ادارات آزاده های ما را وارد بروکراسی اداری بکنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی آل‌ هاشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر