کد خبر: 799984 A

مدیر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی خبر داد:

مدیر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مدت اقامت زائران استان در سرزمین وحی ۴۳ روز بوده است، گفت: اولین گروه حاجیان استان از ۱۳ شهریور به موطن خود بازمی‌گردند.

به گزارش ایلنا، امیر روحی ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص بازگشت حجاج از سرزمین وحی، عنوان داشت: نخستین گروه ۲۷۰ نفری حاجیان استان در قالب ۲ کاروان ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه سیزدهم شهریور ماه از طریق فرودگاه تبریز به کشور بازمی‌گردند. 

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه در مدت اقامت حجاج در عربستان یکی از زائران بیت الله الحرام استان فوت و یک نفر هم به خاطر بیماری بستری شد، خاطرنشان کرد:«فاطمه صغری عباسزاد رفیع» از تبریز به علت ایست قلبی، قبل از ایام تشریق فوت شد و بقیه حاجیان در سلامت کامل هستند که انشااله آخرین کاروان آذربایجان شرقی آنها نیز ساعت ۳ و پنج دقیقه بامداد ۱۷ شهریور به استان برمی گردند. 

وی همچنین با اشاره به اینکه زایران استان روزهای اول ماه محرم را در مدینه منوره یا مکه مکرمه خواهند بود، تصریح کرد: برای حجاجی که در این ایام در سرزمین وحی هستند، برنامه های فرهنگی که بعثه مقام معظم رهبری در هتل های محل اقامت حاجیان برنامه ریزی کرده، اجرا می شود. 

گفتنی است حدود ۴۱۵۰ زائر آذربایجان شرقی در قالب ۲۹ کاروان  و ۷۰۵ زایر استان اردبیل نیز از فرودگاه تبریز به حج مشرف شدند که امسال تعداد زایران اعزامی به سرزمین وحی از آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

حجاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر