کد خبر: 799459 A

برنامه اجراهای سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در سه بخش خیابانی، صحنه‌ای و آیینی سنتی توسط دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

به گزارش ایلنا، سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با هدف اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال از بیست و ششم تا بیست و‌نهم مرداد ماه سال ١٣٩٨ توسط انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن هنرهای نمایشی استان در شهرستان اهر در حال برگزاری است.

این جشنواره در محورهای ارسباران در تاریخ، وقایع، شخصیت های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن، رونق تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، اخلاق و دین مداری، جهان عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتاب خوانی، محیط زیست، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت و مصرف صحیح نعمت های خداوندی (آب، برق، گاز) برگزار می‌شود.
 
معرفی ارسباران در گذر تاریخ، شخصیت‌های تاثیرگذار ارسباران در تاریخ، آداب و رسوم ارسباران و ارسباران و دنیای مدرن به عنوان موضوع های ویژه این جشنواره بوده و آثار تولید شده با این موضوعات مورد حمایت ویژه جشنواره قرار می‌گیرد.
 
این جشنواره شامل بخش های آیینی و سنتی، صحنه ای، فضای باز (خیابانی، کاربردی، محیطی) بوده که در بخش آیینی و سنتی، نمایش‌هایی با نگاه خلاقانه به آیین‌ها و سنن اقوام مختلف ایران اسلامی، براساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها و بازی های محلی اجرا می شوند.
 
ارسباران نام یکی از مناطق تاریخی و توسعه‌پذیر آذربایجان‌شرقی بوده که تابستان هر سال میزبان گروه‌های مختلف تئاتر کشور می‌شود.
 
مجمع تئاتری های ایران هر ساله در این منطقه در قالب جشنواره تئاترهای کوتاه ارسباران تشکیل شده و هنرمندان تئاتر ایران در بخش رقابتی و غیررقابتی به اجرای نمایش در مناطق مختلف شهرستان اهر که مرکز منطقه ارسباران است، می‌پردازند.
 
این جشنواره در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و آیینی سنتی با اجرای ٢٨ نمایش از ١٣ استان ایران از روز بیست و ششم تا بیست ونهم  مردادماه سال جاری به دبیری عباس خلیفه لو در شهرستان اهر برگزار می‌شود.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برق تئاتر جهان دین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر