کد خبر: 799153 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر علمی به تولید ثروت نپردازد، هیچ تفاوتی با آجر نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی در مراسم افتتاحیه کانون کارآفرینان جوان استان با قدردانی از دست‌اندرکاران این کانون، عنوان داشت: بسیار خرسندم که دانشجویان دیروز، تبدیل به کارآفرینان امروز شده‌اند و امیدوارم که این روند همچنان ادامه داشته و فعالیت‌های مثمرثمری توسط این سازمان مردم نهاد انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، ۸۰ درصد دانشگاه‌های کشور، دانشگاه‌های نسل اولی هستند و صرفا به آموزش دانشجویان می‌پردازند، تصریح کرد: تعداد اندکی از دانشگاه‌های کشور نیز، دانشگاه‌های نسل دوم و پژوهش محور و تنها دانشگاه‌های تراز اول کشور به دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین تبدیل شده‌اند که این روند باید در دانشگاه‌های نسل اول و دومی نیز وجود داشته باشد.

وی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد احساس می‌شود که چاپ مقاله، تبدیل به ابزاری برای پز دادن شده است که باید علاوه بر آسیب شناسی این حوزه، برای رفع مشکلات مشکلات جامعه تلاش کرد چرا که علمی مفید است که مشکلی از مشکلات جامعه را کاهش دهد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به وجود بیش از شش هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های استان و همچنین بیش از ۲۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی ابراز کرد: با وجود این استعدادهای علمی، انتظار داریم که از ظرفیت این قشر در رفع مشکلات کشور بهره جست.

پورمحمدی با بیان اینکه علمی بهتر است که بیشترین ثروت را برای جامعه تولید کند، عنوان کرد: اگر علمی به تولید ثروت نپردازد، هیچ تفاوتی با آجر نخواهد داشت.

وی همچنین بر ضرورت عضویت و فعالیت دانشجویان در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری نیز تاکید کرد.

گفتنی است در ادامه از لوگوی کار آفرینان جوان استان آذربایجان شرقی رونمایی شد.

IMG_5201

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ثروت جامعه رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر