کد خبر: 761246 A

ایلنا از تبریز گزارش می‌دهد؛

علت اصلی حادثه آتش سوزی شامگاه دیروز در بازار سنتی و سرپوشیده تبریز که خسارت های مالی گسترده ای به همراه داشت، مشخص شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، بنابر اعلام کارشناسان سازمان آتش‌نشانی اتصال ترانس مرکزی برق باعث بروز این حادثه آتش‌سوزی وسیع بوده است که باعث شد 80 درصد از این بازار سنتی طعمه حریق شده و خسارت‌های مالی عمده ای به صاحبان مغازه ها وارد شود. 

مشاهدات خبرنگار ایلنا از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در بازار سنتی تبریز حاکی از آن است که با وجود مهار آتش از سوی نیروهای آتش‌نشانی همچنان در برخی از نقاط حریق به صورت محدود وجود دارد و عملیات تکمیلی و لکه گیری همچنان ادامه دارد.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تبریز شمار مصدومان حادثه آتش سوزی در بازار تبریز را 29 نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد 2 نفر به بیمارستان منتقل و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.

فرزاد رحمانی با بیان اینکه اکثر مصدومین حادثه آتش نشان هستند، افزود : ۱۹ مصدوم این حادثه از آتش نشان های عزیز بودند که در عملیات اطفای حریق دچار مصدومیت شده و تحت اقدامات درمانی قرار گرفتند .

حادثه آتش سوزی سرای ایکی قاپلی بازار تبریز از حوالی ساعت 22 شب گذشته آغاز شد و مهار آن حدود پنج ساعت طول کشید.

بازار تبریز

عملیات آتش‌نشانان و نیروهای امدادی که از شامگاه دیروز آغاز شده، صبح امروز هم ادامه یافت که با توجه به صعب العبور بودن مسیر، آتش‌نشانان از شیلنگ های متصل به  ماشین های آبپاش در سطح بازار تبریز استفاده کردند.

حدود ساعت ۲۳ چهارشنبه شب آتش در بازار تبریز شعله‌ور شد و طی آن ۱۵۰ تا ۲۰۰ مغازه و کسبه این بازار طعمه حریق شدند.

بازار تبریز

انتهای پیام/
آتش نشانی برق آتش بازار تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر