کد خبر: 677768 A

مدیر نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی خبرداد:

مدیر نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی از آزادی 143 زندانی جرائم غیرعمد در شش ماه نخست سال‌جاری خبر داد .

به گزارش ایلنا، رسول تقی‌پور در  خصوص آزادی زندانیان  بیان داشت: از ابتدای سال‌جاری، با کمک ستاد دیه و خیران استان، ۱۹۶ زندانی جرائم غیرعمد استان به آغوش گرم خانواده بازگشتند که مجموع کل بدهی زندانیان آزاد شده برابر با 145 میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان این‌که 142 نفر از زندانیان آزاد شده، مرد و یک نفر نیز زن بوده‌ است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 94 نفر محکومین مالی، چهار نفر محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و 45 نفر نیز از محکومین مهریه و نفقه بوده‌اند.

وی با بیان اینکه مبلغ 15 میلیارد ریال از کمک ویژه ستاد دیه استان برای آزادی این زندانیان تامین شده است، اظهار کرد : 20 میلیارد ریال از طریق تسهیلات و با پیگیری همکاران ستاد دیه و همچنین دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها مبلغ 30 میلیارد ریال نیز از طریق رضایت شاکیان پرونده تامین شده است.

تقی‌پور با بیان اینکه مبلغ دو میلیارد ریال توسط خانواده مددجویان برای آزادی این زندانیان فراهم شده است، متذکر شد: یک میلیارد و 300 میلیون ریال از طریق شرکت‌های بیمه و 76 میلیارد ریال نیز در نتیجه تلاش‌های ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 543 زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان حضور دارند که سه نفر آنان زندانی زن و 540 نفر نیز زندانی مرد بوده و از این تعداد 393 نفر محکومین مالی، 20 نفر محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و همچنین 130 نفر محکومین مهریه و نفقه در زندان‌های استان محکومیت خود را سپری می‌کنند که برای آزادی این تعداد زندانی بالغ بر 400 میلیارد ریال نیاز است.

 

تبریز2018 ایلنای آذربایجان ایلنای آذرابجان شرقی آزادی زندانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر