کد خبر: 244921 A

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

شعاع عمل حفاظت محیط زیست گسترده و بی نهایت است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: شعاع عمل حفاظت محیط زیست گسترده و بی نهایت است.

به گزارش ایلنا، علیرضا منادی در جلسه بررسی مشکلات زیست محیطی استان با بیان اهمیت فعالیت‌های زیست محیطی تأکید کرد: حفظ محیط زیست یک قضیه فرابخشی است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس افزود: اعتبارات اداره کل حفاظت محیط زیست نسبت به فعالیت آنها بسیار پایین است و ما در مجلس با تمام توان توان از فعالیت‌های این سازمان حمایت می‌کنیم.

وی با مهم خواندن نقش تشکل‌های مردم نهاد در حفظ محیط زیست گفت: می بایستی از توان گروه‌های زیست محیطی در حفظ و حراست از محیط زیست این سرمایه عظیم استفاده بیش از پیش کرد.

منادی اضافه کرد: آموزش و فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست، حرف اول را می زند و آموزش و پرورش می تواند در این زمینه مساعدت‌های لازم را داشته باشد.

وی تاکید کرد: می بایستی در مردم و جامعه حس حفظ محیط زیست را نهادینه شود و خود مردم جهت حفظ محیط زیست پیشگام شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه خودروها و موتورسیکلت‌ها نقش زیادی در آلودگی هوا دارند، گفت: می توان با کمک شهرداری کلانشهر تبریز و سایر صنایع موتورسیکلت‌های برقی را در تبریز توزیع کرد.

وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز در کاهش آلودگی هوا تاثیر زیادی دارد گفت: دستگاه‌های زیربط در توسعه فضای سبز تبریز جدیت بیشتری به کار بندند.

منادی مهم‌ترین چالش زیست محیطی استان و کشور را خشک شدن احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: می بایستی در احیای دریاچه ارومیه همه دستگاه‌ها و مردم دست به دست هم بدهند.

آلودگی هوا آموزش و پرورش حفاظت محیط زیست دریاچه ارومیه رئیسه مجلس شورای اسلامی سرمایه عضو هیئت رئیسه مجلس محیط زیست مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر