کد خبر: 244004 A

برخی از مردم همچنان نگران پس لرزه حاصل از این زمین لرزه هستند.

زلزله ای به بزرگی چهار درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بعد از ظهر روز دوشنبه(امروز) شهر باسمنج در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز را لرزاند.

به گزارش خبرگار ایلنا این زمین لرزه ساعت ۱۵ و ۲۳ دقیقه و ۵۲ ثانیه و در عمق هشت کیلومتری زمین و با مختصات ۴۶/۵۹ درجه شرقی و ۳۷/۹۱ درجه شمالی رخ داده است.
باسمنج یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان تبریز قرار دارد.

دانشکده های دامپزشکی و کشاورزی دانشگاه تبریز و دانشکده دامپزشکی و واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تبریز نیز در نزدیکی این شهر قرار دارد که به هنگام وقوع حادثه دانشجویان، کارکنان و اساتید حاضر ساختمان های محل حضور خود را ترک کرده اند.

بسیاری از مراکز اداری از جمله دانشگاه آزاد اسلامی باسمنج نیز چنین وضعیتی داشته است.
این زمین لرزه همچنین در شهر تبریز نیز محسوس بوده و بسیاری از شهروندان به دلیل ذهنیت تلخ از زلزله تآسف بار اخیر شهرستان اهر و ورزقان بلافاصله منازل ومحل کارخود را ترک کرده­اند.

تاکنون گزارشی درباره خسارت احتمالی این زمین لرزه ارسال نشده است ولی برخی از مردم همچنان نگران پس لرزه حاصل از این زمین لرزه هستند.

لازم به ذکر است به دنبال این حادثه گروه های امدادی بلافاصله به کانون لرزه اعزام و در زمان حاضر جزییات این حادثه را تحت بررسی دارند.

همچنین به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، درپی وقوع این زمین لرزه پنج اکیب از نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان(۱۵نفری) به سرپرستی معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در محل کانون زلزله حاضر شدند.

بنابراین گزارش، نیروهای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در آماده باش کامل می‌باشند.

باسمنج در ۱۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز استان قرار گرفته و ۱۱ هزار و ۱۹۰ نفر جمعیت دارد و این شهر اخیر در حال متصل شدن به شهر تبریز است.

آذربایجان شرقی آماده باش استان آذربایجان شرقی جمعیت هلال احمر استان جنوب شرقی دانشگاه آزاد اسلامی روابط عمومی زمین کشاورزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر