کد خبر: 242350 A

در ۹ ماهه نخست امسال؛

این میزان کشمش پس از فرآوری و بسته بندی به کشورهای امارات، کویت، قطر، آلمان، رومانی، بلغارستان، آذربایجان، ارمنستان، اکراین و روسیه صادر شده است.

فرماندار شهرستان ملکان گفت: سه هزار تن کشمش در ۹ ماهه نخست امسال به ارزش ۱۵۰میلیارد ریال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جهانگیر اسکندرزاده امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: این میزان کشمش پس از فرآوری و بسته بندی به کشورهای امارات، کویت، قطر، آلمان، رومانی، بلغارستان، آذربایجان، ارمنستان، اکراین و روسیه صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: این شهرستان از لحاظ تولید کشمش مقام اول استانی و سوم کشوری را داراست و هفت درصد کشمش کشور در این شهرستان تولید می شود.

فرماندار ملکان افزود: این تنها بخشی از صادرات کشمش این شهرستان از هفت کارخانه سبزه پاک کنی موجود بوده و بخشی دیگر نیز از طریق کارخانه های شهرستان های همجوار صادر شده است.

اسکندرزاده با اشاره به افت شدید قیمت کشمش در سال گذشته و خسارت بیش از ۸۰درصدی به باغات ملکان در اثر سرمازدگی خواستار توجه بیشتر مسئولان در زمینه پرداخت تسهیلات و ایجاد سامانه هایی در زمینه کاهش خسارات سرمازدگی و تگرگ شد و ادامه داد: در صورت مناسب بودن شرایط لازم و کاهش بلایای طبیعی میزان تولید انگور در این شهرستان بیشتر از ۲۵۰هزار تن خواهد بود.

وی با تاکید بر حمایت دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه احداثواحدهای فراوری کشمش، اظهار داشت: شهرک صنعتی یک و دو شهرستان ملکان با شرایط ویژه و تسهیلات لازم آماده جذب سرمایه گذار می باشد.

آلمان ارمنستان اکراین بلغارستان دولت روسیه رومانی سرمایه گذاری بخش خصوصی قطر کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر