کد خبر: 239963 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:

باید برای بانوان فرصت‌هایی را ایجاد کنیم که ضمن حضور در خانواده، عرصه برای اشتغال آنها تنگ نشود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی خواستار معرفی الگوهای اشتغال زن مسلمان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا زهرا کرمانی در جمع کارشناسان و فعالان حوزه زنان و خانواده استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در حوزه کارآفرینی زنان به دنبال ایجاد الگوهای اشتغال زن مسلمان هستیم که هم زنان به حق و حقوق خود در اشتغال برسند و هم خانواده حفظ شود.

وی با بیان این که سیستم اداری ما با سیستم خانواده هماهنگی ندارد، گفت: باید برای بانوان فرصت‌هایی را ایجاد کنیم که ضمن حضور در خانواده، عرصه برای اشتغال آنها تنگ نشود.

وی با تاکید بر توانمندسازی زنان در حوزه کارآفرینی، افزود: کار در منزل، فعالیت‌های چرخشی و کارهایی که در کنار خانواده انجام شود از جمله راهکارهایی است که می‌تواند این زمینه را فراهم کند و سازمان‌های مردمی بهترین ظرفیت برای این کار است.

کرمانی با تاکید بر شناسایی زنان توانمند، اظهار داشت: بانک اطلاعاتی زنان باید به روز باشد و ما تلاش می‌کنیم در قالب برنامه‌های مدون گام بزرگی در جلب مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف برداریم.

وی با بیان این که خط مشی ما توانمندسازی زنان است، گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری حضور زن در خانواده اصل است و این اصل را هرگز نباید فراموش کرد.

کرمانی افزود: زن محور خانواده است، اما حضور زن در خانواده هیچ منافاتی با حضور فعال و اثرگذار زن در جامعه ندارد و این اثرگذاری لزوما در قالب اشتغال نیست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به کمبود اعتبار دفاتر امور بانوان، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که در قالب تشکل‌های غیردولتی و موسسات کارآفرینی منابع مالی ایجاد کنیم و در جهت اهداف زنان حرکت کنیم.

وی با تاکید بر این که دفاتر امور بانوان در شهرستان‌ها باید احیا شوند، افزود: این دفاتر باید مشکلات بانوان را در نقاط مختلف استان شناسایی کرده و به صورت گسترده با زنان استان در ارتباط باشند.

کرمانی همچنین با بیان این که تبریز و آذربایجان در حوزه فعالیت‌های زنان در طول تاریخ پیشتاز بوده و زنان این استان از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند، افزود: با وجود این ظرفیت‌ها به نظر می‌رسد علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته شان و عظمت زنان آذربایجانی آن طور که باید ظهور نیافته است و باید کارهای بیشتری انجام شود.

آذربایجان شرقی اشتغال جامعه حقوق خانواده زن مسلمان زنان مشکلات مقام معظم رهبری منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر