کد خبر: 238810 A

پیش بینی می‌شود با راه اندازی تمامی واحد‌ها ۱۵ هزار تن انواع صیفی جات تولید شده و بعد از تامین نیاز داخل کشور مازاد تولیدات به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

اولین محصولات مجتمع گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس به بار نشست و روانه بازار مصرف شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ساکنین این منطقه اولین محصول گلخانه‌ای این منطقه را با باردهی چهار واحد احداثشده در مجتمع گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس در سبد خرید خود قرار دادند.

گوجه فرنگی و خیار اولین محصولاتی هستند که در چهار واحد احداثشده در مجتمع ۱۰۲ واحدی و ۱۴۰ هکتاری منطقه آزاد ارس به ثمر رسیده‌اند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: این مجتمع بر اساس کشت هیدروپونیک طراحی و اجرا می‌شود.

علیار راستگو افزود: سرمایه گذاری انجام شده در این طرح تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که با اتمام ۱۰۲ واحد به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ۱۵۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی از سرعت قابل قبول سرمایه گذاری‌ها در این مجتمع خبر داد و افزود: کشت گلخانه‌ای به جهت ارزش افزوده بالا و صادراتی بودن کالا ظرفیت بسیار ارزشمندی برای رونق صنایع تبدیلی می‌باشد.

مدیرجهاد کشاورزی منطقه آزاد ارس نیز گفت: بر اساس طرح‌های مصوب واحدهای تولیدی این مجتمع محصولات مختلفی از جمله خیار، گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای، توت فرنگی و گل‌های شاخه بریده و سایر محصولات سازگار با کشت هیدروپونیک تولید خواهد شد.

محسن شیخلو افزود: پیش بینی می‌شود با راه اندازی تمامی واحد‌ها ۱۵ هزار تن انواع صیفی جات تولید شده و بعد از تامین نیاز داخل کشور مازاد تولیدات به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

شایان ذکر است مجتمع گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس در مرز ایران با جمهوری خودمختار نخجوان و در بخشی از اراضی دشت بزرگ گلفرج در مرحله سرمایه گذاری برای تولید قرار دارد.

ایران روابط عمومی و امور بین الملل سرمایه گذاری فلفل دلمه ای کشاورزی گوجه فرنگی معاون منطقه ارس گلخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر