کد خبر: 228842 A

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اگر در یک واحد تولیدی یک تشکل رسمی ایجاد نشود قطعاً با تشکل‌های غیر رسمی مواجه خواهیم بود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی بر ضرورت افزایش تشکل‌های کارگری در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا میر احد حسینی صبح امروز در نشست هم اندیشی نهادهای مدنی کارگری و بازنشستگی استان با بیان اینکه فعالیت‌های نهادهای کارگری اکنون مطلوب بوده و در خدمت کارگران می‌باشد گفت: فعالیت نهادهای کارگری، موجب آسایش و آرامش نیروی کار و کاهش استرس‌های کارگران است و بر همین اساس توسعه این تشکلات به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی تأکید کرد: هر چه آرامش در فعالیت کارگران وجود داشته باشد قطعاً برای جامعه متناسب بوده و سبب پیشرفت و توسعه کشور خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه آموزش و تقویت فرهنگ کار و تولیدی موثر‌ترین راهبرد در کاهش معضلات اجتماعی به شمار می‌رود افزود: آموزش، مهارت شغلی نیروی کار را افزایش داده و موجب بهره وری، خلاقیت و کار آفرینی می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در ادامه به ارتباط هر چه بیشتر نمایندگان کارگران و کار آفرینان با این اداره کل تاکید کرد و گفت: ارتباط هر چه بش‌تر جامعه کارگری با اداره کل تعاونی کار و رفاه اجتماعی استان موجب کاهش تنش‌ها و حتی بر طرف شدن خیلی از مشکلات خواهد شد.

وی تأکید کرد: اگر در یک واحد تولیدی یک تشکل رسمی ایجاد نشود قطعاً با تشکل‌های غیر رسمی مواجه خواهیم بود.

لازم به ذکر است نشست هم اندیشی نهادهای کارگری و بازنشستگی استان آذربایجان شرقیبا هدف توسعه کمی و کیفی تشکلهای کارگری و بازنشستگی و چگونگی نظارت بر نهادهای مدنی کارگری و شناسائی و معرفی ظرفیتهای موجود ایجاد تشکلهای کارگری و ارایه راهکارهای عملی آن برای کارگاههای فاقد تشکل و تاسیس و راه اندازی دبیرخانه مشترک تشکل‌های کارگری در جهت پیشبرد واهداف سازمانی و هماهنگی بهینه در جهت معرفی نمایندگان کارگران در هئیت‌های تشخیص و حل اختلاف و ایجاد کمیته‌های تخصصی آموزشی، رفاهی، ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، درمانی و هماهنگی در برگزاری سمینار‌ها و همایش و گردهمائی‌های بزرگ تشکیل شده بود.

در این هم اندیشی همچنین شرکت کنندگان، مسئولان تشکلات کارگری نقطه نظرات خود را در جهت توسعه کمی و کیفی و رشد نهاد کارگری و بازنشستگی ارایه کردند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استرس بازنشستگی بهره وری جامعه خلاقیت کار و رفاه اجتماعی مشکلات نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر