کد خبر: 219174 A

با بررسی مدارک و مستندات نگهداری شده توسط متخلف و به استناد نظر کارشناسان رسمی دادگستری مبنی بر تکرار جرم شکار قوچ و میش، کل و بز، گرگ و خرگوش در طول سالیان متمادی توسط نامبرده، شکارچی غیر مجاز و سابقه دار کنتال به اتهام شکار مکرر غیر مجاز حیات وحش محکوم شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از صدور حکم ۲۰ ماه حبس و ۱۳۷ میلیون تومان جریمه نقدی به متهم شکارچی حیات وحش پارک ملی کنتال و پناهگاه حیات وحش کیامکی از سوی دادگاه عمومی شهرستان مرند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید قاسمی با اشاره به پیگیری و رد یابی یگان حفاظت محیط زیست از شکارچی مشهور منطقه جلفا و مرند و دستگیری وی در حین ارتکاب جرم گفت: با بررسی مدارک و مستندات نگهداری شده توسط متخلف و به استناد نظر کار‌شناسان رسمی دادگستری مبنی بر تکرار جرم شکار قوچ و می‌ش، کل و بز، گرگ وخرگوش در طول سالیان متمادی توسط نامبرده، شکارچی غیر مجاز و سابقه دار کنتال به اتهام شکار مکرر غیر مجاز حیات وحش محکوم شد.

وی با ابراز خرسندی از اقدام قاطع تشکیلات قضایی استان در برخورد با تخلفات زیست محیطی، شناسایی و معرفی شکارچیان غیر مجاز منطقه را از دستاوردهای مهم این پرونده حقوقی دانست و گفت: طی ماموریت‌های جداگانه‌ای مستند سازی تخلفات و جمع آوری ادله حقوقی برای چند متخلف دیگر منطقه پیگیری می‌شود.

وی از دوستداران و علاقه مندان محیط زیست خواست هر گونه اطلاعات اعم از نگهداری غیرمجاز حیات وحش، شکار غیر مجاز توسط افراد متخلف و اقدامات مشکوک شکارچیان را با شماره تماس۱۸۱۲ و یا به نزدیک‌ترین واحدهای محیط زیست در شهرستان‌ها گزارش دهند.

آذربایجان شرقی جرم حبس حفاظت محیط زیست زیست محیطی محیط زیست شکارچی مجاز شکار کنتال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر