کد خبر: 204754 A

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

ردیف بودجه دایمی برای حمایت از هیات‌های حسینی در شورای اسلامی شهر تبریز پیش بینی شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ساخت مراکز مذهبی و حسینه‌ها، پس از اخذ مجوزهای قانونی از شهرداری و سایر دستگاه‌های فرهنگی، بی‌نیاز از پرداخت عوارض خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل چمنی شب گذشته در مراسم تجلیل از پیرغلامان و خادمان قرآن و عترت تبریز با اشاره به حمایت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز از هیات‌های عزاداری گفت: شورای اسلامی شهر تبریز در برنامه سال جاری خود، توسعه زیرساخت‌های مذهبی و فعالیت‌های قرآنی را مدنظر دارد.

وی همچنین از ایجاد ردیف بودجه مجزا برای حمایت از هیئت‌های حسنی در برنامه سال آینده خبر داد و گفت: امیدواریم مجموعه برنامه‌های حمایتی شهرداری و شورای اسلامی شهر، موجب تقویت هیئت‌های عزاداری و تاثیر سازنده آن‌ها بر روند اجتماعی و فرهنگی شهر باشد.

چمنی با تأکید بر اینکه دستاوردهای متعدد کشور در حوزه‌های مختلف عمرانی و اجتماعی، مرهون باورهای اعتقادی است خاطرنشان کرد: ایمان به قدرت معنوی قرآن و اهل بیت(ع) بود که حماسه‌های دفاع مقدس را رقم زد.

وی با اشاره به نقش هدایتگر هیات‌های حسنی در جامعه گفت: باید اذعان کنیم که بسیاری از مسایل و مشکلات اجتماعی، ریشه در ضعف‌های اعتقادی و اخلاقی دارند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: تقویت محتوای برنامه‌ هیئت‌های حسینی، راه نفوذ بزه‌های اجتماعی را مسدود خواهد کرد.

اجتماعی و فرهنگی اهل بیت بودجه جامعه رئیس شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شهر شهرداری عضو شورای اسلامی شهر قرآن مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر