کد خبر: 203841 A

در سال تحصیلی جدید؛

آذربایجان شرقی درجذب پایه اول ابتدایی، رتبه سه کشور را به خود اختصاص داد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در سال تحصیلی جدید ۶۵۹ هزار و ۴۴۶ دانش آموز در هشت هزار و ۷۰۴ مدرسه با ۳۲ هزار و ۱۵۰ کلاس در ۳۹ منطقه و ناحیه در تمام مقاطع تحصیلی در آذربایجان شرقی مشغول تحصیل خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جعفر پاشایی درهمایش مدیران کل شمال غرب کشور(منطقه یک) درتبریز افزود: نرخ جذب خالص پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی ۹۱-۹۲ در کشور ۹۷.۷ درصد بود که این استان با ۹۹.۷ درصد رتبه سه کشور را به خود اختصاص داد.

وی گفت: برای هشتمین سال متوالی شناسایی روستاهای کمتر از حدنصاب صورت گرفته و تعداد مدارس با یک نفردانش آموز ۲۳، دودانش آموز۲۱، سه دانش آموز۱۷وچهاردانش آموز۲۵ مدرسه است.

پاشایی افزود: در سال تحصیلی جدید ۳۳۵ هزار و ۷۰۵ دانش آموز دوره ابتدایی در سه هزار و ۲۵۹ مدرسه با ۱۵ هزار و ۶۶۰ کلاس درس به تحصیل خواهند پرداخت.

وی گفت: ۳۴۵ مدرسه با دو هزار و ۲۶ کلاس درس غیردولتی در مقطع تحصیلی ابتدایی در استان وجود دارد که ۳۴ هزار و ۲۹۱ دانش آموز در این مدارس ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در۹ ماه گذشته با راه اندازی ۱۲ پژوهش سرای جدید دانش آموزی درسطح استان راه اندازی شده است، افزود: با راه اندازی این واحد‌ها تعداد این پژوهش سرا‌ها به ۳۰ مورد افزایش یافته است.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش دانش آموز مدرسه مدیرکل آموزش و پرورش کشور سال تحصیلی تحصیل مشغول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر