کد خبر: 185078 A

این امر به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی و سرمازدگی بهاره بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا گفت: متوسط عملکرد تولید باغ‌های آلبالو در این شهرستان در سال جاری ۶۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا عباسی متوسط عملکرد هر هکتار باغ آلبالو را در این شهرستان ۵ / ۷ تن اعلام کرد و افزود: این میزان به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی و سرمازدگی بهاره درختان کاهش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا با اشاره به برداشت ۴۸۰ تن آلبالوی مرغوب از ۱۶۰ هکتار باغات این شهرستان گفت: این میزان محصول از باغ‌های روستاهای لیوارجان، سیه سران، ارسی و دشت گوردیان برداشت شده است.

وی گفت: آلبالوی تولیدی این شهرستان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و مصرف عناصر غذایی و عدم نیاز به سمپاش جهت کنترل آفات و به لحاظ مرغوبیت توسط کارخانه‌های تولید آب میوه در محل باغ خریداری می‌شود.

عباسی افزود: امسال پنج مرکز خرید محصول آلبالو از باغداران در نزدیک‌ترین نقطه دسترسی باغداران ایجاد شده بود که این مراکز محصول تولیدی را بدون واسطه و با قیمت ۳۰ هزار ریال از باغداران خریداری کردند.

شهرستان جلفا به واسطه بهره‌مندی از آب رودخانه ارس و پمپاژ آب به اراضی بالادست کشاورزی طی سال‌های اخیر به یکی از مراکز عمده تولید انواع محصولات باغی از جمله زردآلو، آلبالو، هلو و انگور در سطح آستان آذربایجان شرقی تبدیل شده است.

آذربایجان شرقی جهاد کشاورزی کشاورزی شهرستان تولید آب جلفا باغ متوسط آلبالو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر