کد خبر: 176415 A

فرماندار تبریز:

در نهایت منافع مالیات به همه اقشار جامعه به ویژه اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.

فرماندار تبریز مالیات را بهترین ابزار برای توزیع بهتر و عادلانه درآمدها در جامعه دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا رحیم شهرتی فر در بازدید از اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در نهایت منافع مالیات به همه اقشار جامعه به ویژه اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه با پرداخت مالیات، دولت بهتر می تواند خدمات خود را ارائه دهد اظهار داشت: در حقیقت وصول کامل مالیات، گام مهمی در راستای تحقق سیاست های اقتصادی دولت است.

شهرتی فر آگاه ساختن مردم در مورد نقش مالیات در توسعه و رونق اقتصاد کشور را بسیار مهم خواند و افزود: باید نقش درآمدهای مالیاتی در ارتقای اقتصاد کشور، انجام زیر ساخت ها و پیشرفت پروژه های عمرانی و کاهش وابستگی درآمدهای جاری دولت به نفت را برای عموم مردم تشریح و اثرات مثبت و سازنده آن را معرفی کرد.

فرماندار تبریز تصریح کرد: با توجه به اینکه درآمدهای مالیاتی، رابطه مستقیمی با بودجه استان دارد، لذا مالیات نقش مهم و سازنده ای در اقتصاد کشور و برقراری عدالت در جامعه ایفاء می کند و با رشد آن، شاهد توسعه و عمران هرچه بیشتر استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با پرداخت مالیات می توان وابستگی درآمد جاری دولت را به نفت کاهش داد، اضافه کرد: مالیات ابزاری به منظور توزیع بهتر و عادلانه تر درآمدها است که از افراد با درآمدها و ثروت های بالا اخذ و به همه اقشار جامعه و به ویژه اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.

فرماندار تبریز در این بازدید ضمن اظهار رضایت از نحوه خدمت رسانی کارکنان مالیاتی، کارِ آنان را سخت و طاقت‌فرسا خواند و گفت: امیدواریم با تلاش شما بتوانیم در زمینه‌ی حذف نفت از بودجه‌ی کشور گام‌های مثبتی برداریم و استقلال، اقتدار و عزت ایران اسلامی را حفظ کنیم و ارتقا ببخشیم.

شهرتی فر افزود: اگر در زمینه‌ی ایجاد زیرساخت‌ها در کشور کاری انجام می‌شود، بخشی از آن نتیجه‌ی زحمات کارکنان امور مالیاتی است.

وی حسن خلق نسبت به مراجعین، احترام گذاشتن به مودیان، جلب اعتماد مردم و احترام به حق و حقوق مردم را در راستای فعالیت کارکنان امور مالیاتی مهم تلقی کرد و بر آن تاکید کرد.

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی نیز در این بازدید ضمن تقدیر از همراهی مردم شریف استان با برنامه های توسعه فرهنگ مالیاتی اظهار داشت که پرداخت مالیات می تواند تاثیرات وافری در حل مشکلات موجود در جامعه داشته و در راستای امورات عمرانی نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

رسول رسولی خاطرنشان کرد: اجرای طرح جامع مالیاتی موجب رضایتمندی بیشتر ارباب رجوع گردیده و با دست یابی به عدالت مالیاتی، موجب جلوگیری از فرار مالیاتی خواهد شد.

آذربایجان شرقی بودجه ثروت جامعه حقوق خدمت رسانی درآمد رشد مالیات نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر