کد خبر: 144076 A

یک کارگردان و منتقد فیلم:

جشنواره بین‌المللی فیلم فجر همزمان با تهران در استان آذربایجان‌شرقی نیز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، انجمن فیلم استان و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

ایلنا: یک کارگردان و منتقد فیلم گفت: برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر در استان آذربایجان شرقی اتفاق مهم و قابل تقدیری است.
به گزارش خبرنگار ایلنا امیر مرتضوی از جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشور یاد کرد و گفت: تردیدی نیست که هر اتفاق هنری در این سطح و با این گستره تاثیر بسزایی در رشد و شکوفایی هنر سینما خواهد داشت.
وی افزود: دوری مردم از سینما اتفاقی است که در طول سالیان افتاده و عوامل مختلفی از قبیل ورود تکنولوژی‌های نوین به زندگی مردم، مشغله‌های فکری و کاری، کمبود امکانات رفاهی در سینما‌ها و فرسودگی بافت فیزیکی و سخت‌افزاری‌سینما‌ها و گاهی اوقات نیز افت محتوا و کیفیت فیلم‌ها در این عامل دخیل بوده و تماشای فیلم را به اولویت انتهایی نیازهای زندگی آنان تبدیل کرده ‌و بر این اساس آشتی مردم با سینما مسئله‌ای است که نیاز به آسیب‌شناسی بنیادی دارد و با برگزاری جشنواره شاید نتوان به آن هدف دست یافت اما بی‌تاثیر نیست.
عضو هیات مدیره انجمن فیلم استان افزود: هر آنچه که بر پرده‌ نقره‌ای سینما نقش می‌بندد از آنجایی که تراوشات ذهنی یک هنرمند است دارای بار محتوایی نیز می‌باشد اما شدت و غلظت آن در فیلمهای مختلف کم و زیاد می‌شود و سینماگران باید به این امر توجه کنند و با ارتقای محتوای آثار تولیدی و همسویی با خواست مخاطبان، حضور مردم در سینما‌ها را پررنگ‌تر رقم بزنند.
وی گفت: تولید آثار سینمایی وابسته به شاخص‌هایی است که باید مد نظر فیلمسازان باشد اما تعامل هنرمندان و تماشای آخرین تولیدات و تازه‌های سینمای ایران نیز به نوبهٔ خود می‌تواند در ارتقای سینما و سطح دانش و آگاهی سینماگران موثر باشد.
لازم به ذکر است جشنواره بین‌المللی فیلم فجر همزمان با تهران در استان آذربایجان‌شرقی نیز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، انجمن فیلم استان و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی جشنواره فیلم فجر رشد سینمای ایران شاخص شهرداری مد هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر