کد خبر: 144067 A

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

توانمندسازی تشکل‌ها ومشارکت مردم برای اهداف منابع طبیعی و آبخیزداری کمک بسیار مهمی به حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی بوده و این امر نیاز به برنامه مدون داشته و باید فعالیت‌های پایدار برای تشکل‌ها در نظر گرفته شده و با ایجاد زمینه لازم برای بررسی نظریات و روشهای همکاری آنان در عرصه منابع طبیعی، نشست‌های مشترک کارساز خواهد بود.

ایلنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: حفظ واحیای منابع طبیعی بدون کمک و یاری تمامی تشکل‌ها، نهادهای اجتماعی و آحاد مردم امکان پذیر نبوده و استفاده درست و دقیق از امکانات بالقوه موجود خواهد توانست این امر مهم را سامان بخشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا کریم مهری در نشست هماهنگی برای برگزاری هفته منابع طبیعی در آذربایجان شرقی افزود: توانمندسازی تشکل‌ها ومشارکت مردم برای اهداف منابع طبیعی و آبخیزداری کمک بسیار مهمی به حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی بوده و این امر نیاز به برنامه مدون داشته و باید فعالیت‌های پایدار برای تشکل‌ها در نظر گرفته شده و با ایجاد زمینه لازم برای بررسی نظریات و روشهای همکاری آنان در عرصه منابع طبیعی، نشست‌های مشترک کارساز خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه توجه دادن مردم به نقش مهم جنگل‌ها و مراتع تاثیر بسزایی دربالا بردن فرهنگ منابع طبیعی می‌تواند داشته باشد، افزود: در این میان علاوه بر توسعه آموزش‌های ترویجی، نقش رسانه‌های ارتباط جمعی در پرداخت به مسئله می‌تواند در فرهنگ سازی درست استفاده از این منابع و حفظ واحیا آن نقش مهم و فعال را ایفا نماید.

آذربایجان شرقی جنگل رسانه سازمان جهاد کشاورزی استان فرهنگ سازی منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری هفته منابع طبیعی کمک حفظ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر