کد خبر: 128908 A

لیگ بر‌تر فوتبال؛

تراکتورسازی تبریز به تساوی برابر ذوب آهن رضایت داد.

ایلنا: تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز درهفته هجدهم از پیکارهای لیگ بر‌تر باشگاه‌های ایران با تساوی ۲ - ۲ در برابر تیم ذوب آهن اصفهان، صدر جدول را به پرسپولیس تهران واگذار کرد.
به گزارش ایلنا این دیدار که در یک هوای سرد که همراه با بارش برف بود، در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز برگزار شد و دو تیم امتیازات را به نسبت مساوی بین خود تقسیم کردند.
در این دیدار میلاد غریبی در دقیقه ۱۶ و کاظم حدادی فرد در دقیقه ۹۰ برای ذوب آهن اصفهان و حبیبی کردانی در دقیقه ۳۵ و مهدی کیانی در دقیقه ۸۲(از روی نقطه پنالتی) برای تراکتورسازی گلزنی کردند.
قضاوت این دیدار برعهده حسین زرگر و با کمک‌های مهدی عالیقدر و حمزه علی سلیمی بود و قاضی میدان در طول بازی سه بار دست به جیب شد که حاصل آن کارت زرد به فرشاد احمد‌زاده و محمد نصرتی از تیم میزبان و کاظم حدادی فرد از تیم می‌ه‌مان بود، ضمن اینکه یکی از نیمکت نشینان ذوب آهن توسط داور از این نیمکت اخراج شد.
تیم تراکتورسازی تبریز با این تساوی ۳۳ امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تیم پرسپولیس تهران در مکان دوم قرار گرفت.
در پایان هفته هجدهم تیم‌های پرسپولیس تهران، تراکتورسازی تبریز و نفت تهران هر سه ۳۳ امتیازی هستند.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: نتیجه تساوی در مقابل تیم سخت کوش ذوب آهن اصفهان عادلانه بود.
مجید جلالی پس از توقف تیمش مقابل این تیم در جمع خبرنگاران، افزود: از اینکه نتیجه این دیدار به تساوی انجامید ناراحتم، اما با توجه به کیفیت پایین تیم ما و در مقابل دوندگی و تلاش زیاد حریف این تک امتیاز برای هر دو تیم نمی‌تواند ناراحت کننده باشد.
وی گفت: هرچند ما برای به دست آوردن سه امتیاز تلاش کردیم، اما در خطوط سه گانه با ناهماهنگی‌هایی روبرو بودیم که باید برای رفع این نقیصه اقدام عاجل بکنیم.
جلالی با اشاره به تعویض‌های خود در نیمه دوم، اظهار کرد: با اینجابجایی‌ها تا حدودی توانستیم در نوع بازی تیم تحول ایجاد کنیم و اگر اشتباه کوچکی در دقایق پایانی مرتکب نمی‌شدیم، توانایی کسب هر سه امتیاز را داشتیم.
وی گفت: نتیجه این دیدار را خیلی ساده از دست دادیم.
جلالی استفاده از علی کریمی در نیمه دوم را بنا بر ضرورت تیمی عنوان کرد و گفت: این بازیکن در تمرینات تیمی طی هفته گذشته حضور نداشت اما با توجه به روند بازی مجبور شدم از وی استفاده کنم.
سرمربی تیم تراکتورسازی از وضعیت جوی تبریز و شرایط بسیار نامساعد آب و هوایی این شهر به عنوان یکی از دلایل افت کیفی این تیم عنوان کرد و افزود: این موضوع باعثشده نوع، شکل و مکان تمرینات تیمی تغییر کند.
مربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان نیز گفت: این تیم در پایان رقابت‌های لیگ بر‌تر جزو پنج تیم اول خواهد بود و من از این بابت اطمینان دارم.
ابراهیم تقی‌پور پس از کسب تساوی تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز، افزود: ذوب آهن تیم بزرگ و اسم و رسم داری در کشور است و بدون تردید به روزهای اوج خود همچون سال‌های گذشته باز خواهد گشت و در نیم فصل دوم چهره‌ای متفاوت از خود نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه ذوب آهن با توجه به ترمیم خود در نقل و انتقالات نیم فصل صد در صد در جدول رده بندی لیگ بر‌تر باقی خواهد ماند، اظهار کرد: نگاه ما به رده‌های بالای جدول است تا طبق برنامه تعیین شده حداقل رتبه تک رقمی را به دست آوریم.
تقی‌پور نتیجه تساوی مقابل تراکتورسازی تبریز را رضایت بخش دانست و گفت: اگر مهاجمان ما به ویژه در نیمه اول در نواختن ضربات آخر دقت کافی داشتند، کسب سه امتیاز این دیدار برایمان میسر می‌شد.
وی ادامه داد: ما با آنالیز دقیق بازی‌های تراکتورسازی به میدان آمدیم و به طور کامل نسبت به نقاط ضعف تیم میزبان آشنایی داشتیم.
تقی‌پور وجود هرگونه مشکل مالی در تیم ذوب آهن را رد کرد و افزود: البته من از زمانی که آمده‌ام در این خصوص کوچک‌ترین مشکلی نداشته‌ایم و مدیرعامل کارخانه و باشگاه تمام تلاش خود را برای تقویت همه جانبه تیم به کار بسته‌اند.
وی درباره فقدان حضور لوکا بوناچیچ در تبریز، گفت: وی به دلیل کمردرد شدید نتوانست به تبریز بیاید و تمام دستورات تاکتیکی این دیدار را به من توصیه کرده بود.

ایران پرسپولیس تراکتورسازی تبریز جدول ذوب آهن فوتبال کمردرد مجید جلالی نیم فصل نیم فصل دوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر