کد خبر: 124133 A

دبیراجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز:

توسعه روابط برادرانه با تشکل‌های کارگری که مبارزه با استکبار و صهیونیزیم را در برنامه خود دارند از جمله اهداف خانه کارگر به شمار می‌رود.

ایلنا: دبیراجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز از گسترش ارتباطات این نهاد کارگری با اتحادیه‌های کارگری به ویژه کشور‌های منطقه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا کریم صادق‌زاده که در دیدار هیئت بلندپایه کارگری حزب الله لبنان و جمعی از فعالان کارگری و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر تبریز با استاندار آذربایجان شرقی سخن می‌گفت افزود: توسعه روابط برادرانه با تشکل‌های کارگری که مبارزه با استکبار و صهیونیزیم را در برنامه خود دارند از جمله اهداف خانه کارگر به شمار می‌رود.
وی افزود: تبادل تجربیات بین تشکل‌های کارگری می‌تواند آن‌ها را قوی‌تر از گذشته کند و ما در این راستا برنامه‌هایی نیز برای حضور تشکل‌های کارگری ترکیه و سوریه در استان آذربایجان شرقی داریم.
صادق‌زاده با اشاره سفر این هیئت بلندپایه کارگری حزب الله لبنان آن را در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، گسترش روابط بین اتحادیه‌های کارگری دو کشور، افزایش همبستگی میان تشکل‌های صنفی کارگری کشور بویژه استان آذربایجان شرقی و تبریز خواند و گفت: در سفر این هیئت در تلاش هستیم پنانسیل‌ها و پیشرفت‌های استان آذربایجان شرقی را برای گسترش ارتباطات در زمینه‌های مختلف نشان داده و فعالیت‌های صتفی بزرگ‌ترین تشکل کارگری کشور و به تبع آن استان را برای اعضای اتحادیه کارگری حزب الله لبنان تشریح و آنان را با این نهاد کارگری آشنا کنیم.
وی بهره‌مندی از تجارب و تبادل دیدگاه‌های طرفین در مورد مسائل کلان کارگری را از دیگر اهداف سفر هیئت لبنانی عنوان کرد و گفت: حضور این هیئت در تبریز زمینه ساز بهبود مناسبات کارگری میان دو کشور بوده و قطعا مثمرثمر خواهد بود.
صادق‌زاده با بیان اینکه کارگران ایران همواره از آرمان‌های حزب الله لبنان حمایت می‌کنند گفت: در سه سفری که در سال‌های ۲۰۰۶،۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ به کشورهای سوریه و لبنان داشته‌ام ارتباطات خوبی بین اتحادیه‌های کارگری این کشور‌ها با خانه کارگر فراهم شده است
وی با اشاره به عضویت خانه کارگر در اتحادیه جهانی کارگران گفت: این موضوع از آرزوهای دیرینه کارگران کشور ما بود که با تحقق آن تحولات خوبی در مسایل کارگری حادثشده است.
صادق‌زاده در ادامه با اشاره به وضعیت جامعه کار و تولید تبریز گفت: در شهر صنعتی تبریز هم اکنون ۱۲ هزار کارگاه فعال با ۶۲۰ هزار بیمه شده و ۹۲ هزار بازنشسته وجود دارد که در مجموع تنش‌های کارگری و همچنین نرخ بیکاری در این استان نسبت به سایر استان‌ها کم بوده و همدلی میان کارگران وکارفرمایان در شرایط بسیار عالی است.
وی تأکید کرد: کارگر و کارفرما به همدیگر احنیاج دارند و کارگری که با انضباط اجتماعی کارکند و کارفرمایی که اشتغال ایجاد و به حقوق حقه کارگر احترام بگذارد قابل تکریم است.
دبیر اجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز همچنین انتخاب دکتر اسماعیل جبارزاده را به عنوان استاندار آذربایجان شرقی تبریک گفت و افزود: دکتر جبارزاده ۴ دوره به عنوان نماینده جامعه کارگری تبریز در مجلس شورای اسلامی حضور داشته و یار و یاور کارگران بوده‌اند که جامعه کارگری این حسن انتخاب آقای دکتر روحانی را مایه افتخار می‌داند.
همین گزارش حاکی است هیئت بلندپایه کارگری حرب الله لبنان در سفری سه روزه به استان آذربایجان شرقی ضمن دیدار با تشکل‌های کارگری این استان، استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز از کارخانه تراکتورسازی تبریز و اماکن تاریخی این شهر نیز بازدید می‌نمایند.
در این هیئت سید هاشم سلهب مسئول دفتر تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، حاج علی یاسین رییس اتحادیه کارگران الوفاء، حاج اسامه الخنساء دبیرکل اتحادیه کارگران وفاء، ناصر یوسف نزال دبیرکل اتحادیه کارگران حمل و نقل دریایی در لبنان، فصیل طه مسئول امور مالی تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، نواف سلهب عضو اتحادیه کارگران حزب الله لبنان حضور دارند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استکبار ایران ترکیه حقوق سوریه عراق لبنان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر