کد خبر: 119189 A

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار اهالی فرهنگ و هنر:

جمعی از اهالی فرهنگ و هنر استان با استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر از فضای نشاط و امیدی که بعد از انتخابات ۲۴ خرداد در جامعه ایجاد شده، برای خلق آثاری نو استفاده کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا اسماعیل جبارزاده در دیدار جمعی از اهالی فرهنگ و هنر استان با وی، با بیان اینکه فرهنگ هر جامعه، هویت انسان‌های آنجامعه را تشکیل می‌دهد، افزود: استان آذربایجان شرقی، از نظر فرهنگی بسیار غنی است، اما هر غنایی نیاز به مراقبت دارد و امروز وظیفه ما نه تنها حفظ میراثفرهنگی بلکه رونق بخشیدن و سپردن آن به نسل‌های بعدی است.
وی با اشاره به اینکه زبان و موسیقی دلنشین و در یک کلام فرهنگ آذری با ذات انسان‌ها عجین است، افزود: امیدوارم با بستری که در دولت تدبیر و امید فراهم شده، چهار سال آینده دوران شکوفایی فرهنگ ایران به ویژه آذربایجان باشد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه فرهنگ آذری، شناسنامه همه ما آذری‌هاست، افزود: رسالت ترویج و رونق فرهنگ آذری بر عهده اهالی فرهنگ وهنر استان است و بنده به عنوان خادم مردم استان، تمام و کمال در خدمت اهالی فرهنگ و هنر هستم.
وی با ابراز امیدواری نسبت به خلق آثار نو در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری، گفت: شور و نشاط و امیدی که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در جامعه ایجاد شده فرصت خوبی برای رشد و افزایش انگیزه اهالی فرهنگ و هنر در راستای خلق آثار جدید است.
جبارزاده با تاکید بر اینکه نشاط اجتماعی تنها توسط اهالی فرهنگ و هنر ایجاد می‌شود، افزود: کارهای عمرانی بدون فرهنگ، نشاط‌آفرین نیست.
وی با تاکید بر اینکه باید دین خود را به آذربایجان ادا کنیم، افزود: همیشه در خدمت اهالی فرهنگ و هنر خواهم بود و در فرصت‌ها و مناسبت‌های مختلف در جمع آنان حاضر خواهم شد.
گفتنی است در این دیدار جمعی از شعرا، نویسندگان و هنرمندان عرصه‌های مختلف ضمن تبریک انتصاب دکتر جبارزاده به سمت استانداری آذربایجان شرقی، برای وی آرزوی موفقیت کردند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ایران جامعه دولت دین رشد شور و نشاط فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر