کد خبر: 117971 A

نماینده مردم هشترود و چاریماق:

ارائه برنامه مدون برای افزایش اشتغال و تحرک اقتصادی بخش کشاورزی ضروری است.

ایلنا: نماینده مردم هشترود وچاریماق در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برنامه مدونی از سوی دولت یازدهم، برای کاهش نرخ بیکاری ارائه تا با مدیریت و حرکت به سمت کشاورزی مکانیزه و صنعتی از ظرفیت نیروی انسانی بهره‌مند شده و نرخ بیکاری را کاهش داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا غلامحسین شیری با اشاره به وجود جمعیت قابل توجه جوان در کشور، ارائه برنامه مدون از سوی دولت را برای کاهش نرخ بیکاری ضروری دانست و گفت: برای افزایش اشتغال و تحرک اقتصادی باید ازظرفیت روستاهای کشور بهره گرفت زیرا، افزایش توان تولیدی دربخش کشاورزی روستا‌ها نیازمند تحولی اساسی است.
وی با بیان اینکه توسعه روستا‌ها عامل مهمی در افزایش اشتغال خواهد بود، ادامه داد: باید شرایطی را ایجاد کرد که مانند اوایل انقلاب، بخشی از جوانان، برای آبادانی به روستا‌ها هدایت و توجه داشت که فقط با مدیریت صحیح می‌توان از وجود نیروی انسانی دارای تحصیلات دانشگاهی و ظرفیت بالای بخش کشاورزی استفاده بهینه نموده و به تبع آن نرخ بیکاری را کاهش داد و دراین راستا ضرورت دارد دربخش کشاورزی از تکنولوژی‌های جدید بهره برده و نباید از تولید محصولات جدید مانند دانه‌های روغنی و گیاهان دارویی غفلت کرد.
شیری اضافه کرد: پیشنهاد به دولت این است به مسائل مهمی مانند یکپارچه سازی اراضی، افزایش بهره وری و کشت صنعتی و مکانیزه توجه جدی مبذول داشته و با این اقدامات زمینه کاهش نرخ بیکاری را فراهم سازد. وی با تاکید بر ایجاد نهضت اشتغال درکشور گفت: همانطور که در اوایل انقلاب بسیج سازندگی رونق گرفت، درحال حاضر نیز باید با یک اقدام جهادی زمینه را برای افزایش اشتغال فراهم و تشکیل ستادی در این زمینه که از ریاست جمهوری و نهاد‌های دیگر عضو داشته باشد، برای کاهش نرخ بیکاری ضروری به نظر می‌رسد.
نماینده مردم هشترود و چاریماق در مجلس نهم افزود: با مدیریت و کاهش نرخ بیکاری و حرکت در مسیر خودکفایی می‌توان در برابر تحریم دشمنان ایستادگی نمود و توصیه مهم این است در بخش‌هایی که لازم است، جوانان باید وارد کار می‌دانی شده و به کار پشت میز فکر ننمایند.

اشتغال بخش کشاورزی بسیج بهره وری بیکاری ریاست جمهوری کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر