کد خبر: 1104531 A

مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد گاهی شدید از عصر پنجشنبه در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، افشین ابراهیمی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: ‌از عصر روز پنجشنبه ٢٤ تیر ماه تا اواخر جمعه رگبار باران و رعد و برق وزش باد گاهی شدید و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، کلیه نواحی استان بویژه نواحی شرقی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با اشاره به رگبار باران و رعد و برق، افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اصابت صاعقه و هم‌چنین احتمال خسارت به محصولات باغی و کشاورزی به ویژه شرق استان دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب شود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که وزش باد گاهی شدید پیش بینی شده است، احتمال پرتاب اشیا، شکستن شاخه‌های درختان و آسیب به سازه‌های سبک دور از انتظار نبوده و از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، کابل‌های برق دوری و عدم توقف در این مکان‌ها، توصیه می‌شود.

 ابراهیمی تاکید کرد: به هم استانی‌ها عزیز توصیه می‌شود تا اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی به عمل آید.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی رعد و برق روابط عمومی وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر