کد خبر: 1080222 A

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز بارندگی‌ها از روز یکشنبه در آذربایجان شرقی، گفت: از امروز تا روز سه شنبه امواج ناشی از سامانه بارشی که مرکزآن درشرق ترکیه مستقر است، موجب ناپایداری و بارش‌های باران به صورت رگبار، رعد و برق و درنواحی مستعد بارش تگرگ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد امیدفر در گفت‌وگو باخبرنگاران، درباره آخرین وضعیت جوی استان، اظهار کرد: در برخی ساعات به ویژه ظهر امروز، باتوجه به شدت ناپایداری‌ها و بارش‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال خسارت دراثر بارش تگرگ، پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که از بعد از ظهر روز سه شنبه تا اواخر روز چهارشنبه با ورود مرکز اصلی سامانه به شمال غرب کشور، ناپایداری‌ها شدت بیشتری خواهد داشت، گفت: از بعد ازظهر روز سه شنبه تا اواخر روزچهارشنبه، ناپایداری‌ها در استان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همچنین روز پنجشنبه، با تضعیف سامانه مذکور تا اوایل هفته آینده مجددا موج دیگری استان را تحت تاثیر قرار داده و باعث ناپایداری‌هایی در استان خواهد شد.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص عدم بارندگی برخی از ابرهای بهاری در مناطق مختلف استان، تشریح کرد: باتوجه به ماهیت بارش‌های فصل بهار که اکثرا در آن ابرهای همرفتی با گسترش مکانی محدود وگسترش ارتفاعی بسیارزیاد مواجه هستند، بارش‌های ناشی از این نوع ابرها معمولا درمناطق محدود بوده اما ممکن است درمدت زمان کوتاهی منجر به آبگرفتی و سیلاب شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت دمای هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: دمای هوای تبریز طی 24 ساعت گذشته در سردترین زمان خود، 19 درجه بالای صفر و در گرم‌ترین زمان، 34 درجه بالای صفر بوده است.

وی افزود: دمای فعلی تبریز ۲۶ درجه بالای صفر بوده که نسبت به دیروز سه درجه سردتر شده است.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی ترکیه رعد و برق هواشناسی سامانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر