کد خبر: 1070958 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۵ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال آذربایجان شرقی، معادل بیش از ۱۰ هزار نفر، علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، دکتر عباسعلی درستی با اشاره به اینکه واکسیناسیون جمعیت بالای ۸۰سال از سه شنبه گذشته آغاز شده است، افزود: واکسیناسیون این گروه تا ۱۵روز آینده به پایان می رسد و سپس سالمندان بالای ۷۵سال واکسینه می شوند.

وی اظهار کرد: فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در آذربایجان شرقی به پایان رسیده است. 

وی اضافه کرد: علاوه بر این گروه های خاص مانند بیماران خاص، ساکنان سرای سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و پاکبانان نیز در مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

درستی گفت: ۷۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در آذربایجان شرقی علیه کرونا واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان شرقی از یکهزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است، گفت: اکنون شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

دکتر درستی افزود: آذربایجان شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است ولی حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند. 

وی با بیان اینکه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه مراقبتی در مقابل کووید ۱۹ است، از مردم خواست تا افزایش واکسیناسیون و عمومی شدن آن شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند تا آمار کرونا سرعت بیشتری نگیرد.

آذربایجان شرقی دانشگاه علوم پزشکی سالمندان ماسک استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر