کد خبر: 106231 A

مدیر عامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی:

هم اکنون ۹ تصفیه خانه فاضلاب در استان آذربایجان شرقی فعالیت دارند.

ایلنا: مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تأکید کرد: نگهداری از تاسیسات مربوط به تامین وتوزیع آب ودفع بهداشتی فاضلاب خانگی و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تاسیسات از برنامه‌های شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی است.
به گزارش ایلنا، رضا پوررجب افزود: در راستای سالم سازی و حفظ محیط زیست شهری و افزایش بهداشت عمومی جامعه سالانه بیش از ۸۳ میلیون متر مکعب فاضلاب جمع آوری شده را تصفیه می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح شبکه فاضلاب در استان و دفع بهداشتی فاضلابهای خانگی گفت: امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری‌ترین تاسیسات مورد نیاز جوامع بشری جهت رعایت بهداشت عمومی محسوب می‌شود و براین اساس شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی با نگاهی کلان و با صرف هزینه‌های سنگین و تحمل مشکلات اجرایی پروژه، اقدام به احداثشبکه و تصفیه خانه‌های فاضلاب مبتنی بر استانداردهای زیست محیطی جهان نموده و با تلاش مستمر در ارتقاء سطح بهداشت عمومی گامی‌های بلندی برداشته است.
وی با اشاره به عملکرد شرکت در زمینه تصفیه فاصلاب در۵ ماهه نخست سالجاری گفت: این شرکت در طول ۵ ماه اول سال جاری نیز بیش از ۳۸ میلیون متر مکعب فاضلاب تولید شده را جمع آوری و توسط ۹ تصفیه خانه فاضلاب فعال در استان تصفیه کرده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در ادامه با اشاره به لایروبی و شستشوی شبکه فاضلاب در استان گفت: در سال گذشته این شرکت در سطح استان بیش از یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب را شستشو و لایروبی نموده و در ۵ ماهه سالجاری نیز این رقم به بیش از ۸۹۰ کیلومتر می‌رسد.
پوررجب با اشاره به پاکسازی بیش از ۶۷ هزار و ۳۴۰ فقره منهول فاضلاب در سال گذشته افزود: شرکت آب و فاضلاب استان در طول ۵ ماهه اول سالجاری بیش از ۲۷ هزار و ۵۰۰ فقره از منهول‌های موجود را پاکسازی کرده است.
وی با اشاره به درصد بهره‌مندی جمعیت استان از سامانه فاضلاب شهری گفت: در حال حاضر ۵/۵۶ درصد از جمعیت شهری استان از پوشش تاسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب برخوردار بوده، که این رقم نسبت به متوسط کشوری رشد قابل توجهی را در استان نشان می‌دهد.
پوررجب افزود: برای دفع بهداشتی فاضلابهای جمع آوری شده و به منظور استفاده از پساب حاصل از آن در بخش‌های مختلف آبیاری و کشاورزی تفاهم نامه‌ای با شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی استان به امضاء رسیده است.
وی به تعداد مشترکین فاضلاب در استان اشاره کرد و گفت: با واگذاری ۱۶ هزار و ۲۷۵ فقره انشعاب فاضلاب در ۵ ماهه نخست سالجاری از سوی شرکت آب و فاضلاب استان تعداد مشترکین فاضلاب در آذربایجان شرقی به بیش از ۵۲۰ هزار فقره رسیده است.
وی با اشاره دستیابی این شرکت در اجرای تصفیه خانه‌های جدید با استفاده از روش نانو گفت: این شرکت علاوه بر ماموریت اصلی خود همانا تامین و توزیع آب شرب بهداشتی و همچنین دفع بهداشتی فاضلاب خانگی، کارهای تحقیقاتی مهمی نیز توسط محققان این شرکت انجام شده که در این راستا ابداع روش جدید تصفیه فاضلاب به روش نانو فیلتراسیون است.

آب و فاضلاب آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی پوشش جامعه جهان زیست محیطی شرکت آب و فاضلاب کشاورزی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر