کد خبر: 105105 A

مدیر جهادکشاورزی عجب شیر:

توسعه کشت باغ پسته به عنوان راهکاری مفید در کاهش تاثیر خشکی دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی استان، مورد توجه برنامه ریزان جهادکشاورزی قرار گرفته است.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان عجب شیر گفت: در سال جاری در این شهرستان ۵ هزار اصله نهال پسته برای احداث۱۳ هکتار باغ پسته به باغداران تحویل شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا رضا سیار در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به زمینه کاشت پسته از سنوات خیلی قدیم در این شهرستان و با درنظر گرفتن خشکسالی‌های اخیر و پسروی دریاچه ارومیه و مقاوم بودن نهال پسته به کم آبی و اکثر آفات و بیماری‌های منطقه، مدیریت جهادکشاورزی سعی بر این دارد در سال آینده انشاالله در سطح ۱۰۰ هکتار باغ پسته در حاشیه دریاچه ارومیه جهت استفاده بهینه ازآب و افزایش درآمد کشاورزان باغ پسته احداثنماید.
وی اجرای این طرح را در راستای جلوگیری هرچه بیشتر از بحران خشکسالی‌ها و کم آبی دریاچه ارومیه و حمایت مستقیم از بهره برداران ذکر کرد و افزود: توسعه کشت باغ پسته به عنوان راهکاری مفید در کاهش تاثیر خشکی دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی استان، مورد توجه برنامه ریزان این مدیریت قرار گرفته و توسط مدیریت امور باغبانی استان با دقت در شهرستان عجب شیر دنبال می‌شود.
سیار همچنین اضافه کرد: با کشت و توسعه سطح زیر کشت پسته در این شهرستان می‌توان با تولید و عرضه پسته در استان آذربایجان شرقی تحول قابل توجهی را در توسعه اقتصاد کشاورزی شهرستانهای حاشیه دریاچه ارومیه شاهد بود.

استان آذربایجان شرقی اقتصاد بخش کشاورزی خشکسالی درآمد دریاچه ارومیه شیر کشاورزی کشاورزان پسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر