کد خبر: 1043116 A

شریفی خبرداد:

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز گفت: طرح پایدارسازی ترانشه‌های بزرگراه پاسداران این شهر با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در حوزه شهرداری منطقه یک در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، بابک شریفی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه عملیات عمرانی این پروژه، افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد«برم» (پله‌هایی که بین ترانشه‌ها ایجاد می‌شود)  در ترانشه، پایدارسازی و رفع خطر در مناطق محروم و کم برخوردار است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می شود این طرح حداکثر در چهار ماه آینده به پایان برسد، اظهار داشت: این اقدام برای جلوگیری از افتادن سنگ در مسیر راه و همچنین حفظ پایداری بیشتر شیب خاکبرداری انجام می شود.

شریفی ادامه داد: این پروژه از لحاظ مدیریت بحران اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که در اثر کوچکترین زمین لرزه‌ای ریزش در این اتوبان روی می دهد و بعد از اتمام این طرح،  فضای خوبی نیز برای فضای سبز باز فراهم می شود.

بزرگراه پاسداران یا کنارگذر شمالی تبریز، به طول ۱۶ کیلومتر در امتداد دامنه رشته ‌کوه عینالی، طرح تبادل امام علی واقع در شرق تبریز را به میدان آذربایجان واقع در شمال غرب این شهر متصل می‌کند.

امام علی بزرگراه شهرداری مدیریت بحران عملیات عمرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر