کد خبر: 484848 A

با به بهره برداری رسیدن ١١ طرح جاری فولادی که با تسهیلات بانک صنعت و معدن در حال اجرا هستند برای ٧ هزار و ٣٤٠ نفر در کشور اشتغال ایجاد میشود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن طرح های یاد شده شامل فولاد روهینا جنوب دردزفول خوزستان، فولاد مادکوش هرمزگان ، ذوب آهن پاسارگاد فارس ، ذوب آهن ازنا لرستان ، فولاد میانه آذربایجان شرقی، فولاد سپید دشت چهار محال و بختیاری ، فولاد قائنات خراسان جنوبی ، فولاد سبزوار خراسان رضوی ، فولاد شادگان خوزستان ، فولاد نیریز فارس و فولاد بافت کرمان می گرددکه با آغاز به کار آنها تحول بزرگی در عرصه تولید و اشتغال کشور ایجاد خواهد شد.

بنا به این گزارش شرکت فولاد و آهن ارفع در اردکان یزد با ١٩٤ میلیون یورو تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان یزد به بهره برداری رسیده و ٨١٧ شغل مستقیم ایجاد کرده است.

تصویب ١٥٣ میلیون یورو تسهیلات برای احداث فولاد مکران در چابهار سیستان و بلوچستان با ٥٠٠ نفر اشتغالزایی مستقیم مجموع تسهیلات تخصیصی بانک صنعت و معدن را برای افزایش ظرفیت فولاد در کشور ، به ٣ میلیارد یورو و مجموع اشتغال حاصل از آن را به ٨ هزار و ٦٥٠ نفر می رساند.

گفتنی است ٥٠ درصد از ظرفیت تولید فعلی فولاد کشور که بالغ بر ١٧ میلیون تن است ، در دوران دولت تدبیر و امید توسط بانک صنعت و معدن به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی بخش صنعت و معدن کشورمان تامین مالی ارزی شده است و بدینوسیله طی سه سال آینده تولید فولاد کشور از رقم ٢٥ میلیون تن در سال عبور خواهد کرد و سهم ایران را از تولید جهانی فولاد از ١ درصد به ١ و نیم درصد افزایش خواهد دادکه منجر به ارتقاء جایگاه ایران از رتبه ١٤ به ١١ خواهد شد.

یاد آور می شود که منابع ارزی تخصیص یافته ، از محل منابع صندوق توسعه ملی و خط اعتباری چین تامین شده است.

آذربایجان شرقی اشتغال دولت صنعت و معدن یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر